Wyciąg orczykowy Rymarz

STOK NIECZYNNY

Rymarz(niem. Reimskoppe) – wzniesienie (913 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Sowich. Wzniesienie położone w środkowo-południowej części pasma Gór Sowich, po południowo-wschodniej stronie Przełęczy Jugowskiej, około 2,5 km na północny wschód od centrum miejscowości Jugów. Kopulaste wzniesienie, o mało wyraźnie podkreślonym wierzchołku, jedno z wyższych w tych górach. Zbocze południowo-wschodnie łagodnie opada o kilka metrów przechodząc w grzbiet. Pozostałe zbocza są dość strome. Od sąsiedniej Koziej Równi (930 m n.p.m.) oddzielony jest Przełęczą Jugowską. Szczyt pokryty lasem świerkowym z charakterystyczną polaną na południowo-zachodnim zboczu, powstałą po wyrębie lasu. Wzniesienie położone na terenie Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Na zachodnim zboczu góry trasa narciarska z wyciągiem. Ok. 40 stopni nachylenia.

Stok Rymarz został wyposażony w dwa nowe wyciągi narciarskie TATRAPOMA.

Również zamontowana jest instalacja do sztucznego naśnieżania: dwie armatki Lenko oraz trzy najnowszej generacji armatki Techno Alpin M18 , a na szczycie stoku – dwie nowe lance śnieżne.

Trasy zjazdowe są przygotowywane przez trzy ratraki, w tym przez Prinoth Everest oraz Prinoth Leitwolf.

Trasa jest udostępniana bez przerwy wraz z nocnymi jazdami. Główny stok jest oświetlony.

Trasy zjazdowe

Łączna długość tras narciarskich w Jugów Sport Park wynosi 3300 m. Długość stoku Rymarz 600 m, przewyższenie 180m.

Posiadamy 5 tras narciarskich od łatwej-zielonej do trudnej -czarnej. Tylko czarna trasa ( Rymarz ) jest regularnie ratrakowana i oświetlona.

Zapraszamy każdego do wypróbowania swoich sił na trasie czarnej, posiadającej homologację FIS-u.

Instruktor narciarstwa

W kompleksie Jugów Sport Park prowadzimy lekcje nauki jazdy na nartach dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia mogą być indywidualnie, w grupie zorganizowanej lub w postaci kursów kilkudniowych. Decydując się na naukę jazdy można wykupić dowolną ilość godzin. Lekcje prowadzone są w zależności od umiejętności, wieku oraz płci. Do dyspozycji są trasy dla początkujących ( np. na przeciwstoku), trasy niebieskie lub dla osób szlifujących swoje umiejętności – trasa czerwona i czarna ( Rymarz). Osoby chcące spróbować swoich sił w jeździe sportowej mogą umówić się na jazdę na tyczkach.

Zachęcamy do umówienia się na nauki jazdy. Więcej informacji pod nr tel.  508109518

Narciarstwo biegowe i skiturowe

W Górach Sowich znajdują się idealne tereny do uprawiania narciarstwa biegowego. Trasy są dobrze oznakowane, ratrakowane. Ulubione przez narciarzy i najlepiej utrzymane są szlaki w rejonie Wielkiej Sowy, Przełęczy Jugowskiej i Walimskiej oraz Bielawskiej Polanki. Popularne są też trasy poprowadzone wokół Twierdzy Srebrnogórskiej.

Wspólnie z Nadleśnictwami: Świdnica, Jugów oraz Bardo Śląskie, Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich wytyczyło 5 tras na których można uprawiać narciarstwo biegowe. Teren został oznakowany według obowiązujących zasad PTTK, wyposażony w tabliczki informujące o kolorze trasy a także duże tablice informacyjne na których prezentujemy przebieg tras, ich długość, poziom oraz przewyższenia.

Image by rawpixel.com

Wypożyczalnia nart biegowych

Na Przełęczy Jugowskiej przy Barze Górskim Jugówka funkcjonuje  wypożyczalnia nart biegowych.

Cena wypożyczenia kompletu(narty+buty+kijki) wynosi 50zł/doba, dla dzieci 40zł/doba.

SOBOTA – NIEDZIELA 9:00-17:00

PONIEDZIAŁEK – PIATEK tylko po wcześniejszym umówieniu się.

Zapraszamy na narty biegowe w Góry Sowie!

Aktualne warunki narciarskie można sprawdzić na profilu fb Sowiogórskie Trasy Do Narciarstwa Biegowego